Znamy już program!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

I – STREFA EDUKACYJNA

Strefa edukacyjna zlokalizowana w hali namiotowej na Wyspie Ołowiance.

Stałe atrakcje, stoiska
  • Warsztaty żeglarskie dla dzieci i młodzieży
  • Strefa małego „baltica” – zajęcia animacyjne dla najmłodszych: malowanie buziek, atrakcje, zabawy i teatrzyki
  • Strefa gier z Rebelem
  • Tydzień Edukacji Morskiej

5 lipca, 12:00–20:00 (czwartek)
12:00-20:00 Akwarium Gdyńskie – zajęcia edukacyjne
12:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)
14:00-16:00 Szkolenie żeglarskie dla małych „balticów”
16:00-16:45 Szymon Kuczyński – prelekcja
17:00-18:30 Teatr Katarynka, spektakl Księżniczka Rosa i Klimek (miejsce: Scena)

6 lipca, 12:00–20:00 (piątek)
12:00-20:00 Akwarium Gdyńskie – zajęcia edukacyjne
12:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)
12:00-13:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy
13:00-13:30 Konkurs z nagrodami dla najmłodszych
15:30-16:00 Program Edukacji Morskiej – jak rozpocząć żeglarską przygodę

7 lipca, 10:00–20:00 (sobota)
10:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)
10:00-20:00 Ssaki morskie Morza Bałtyckiego – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego
12:00-12:30 Konkurs z nagrodami dla najmłodszych
14:30-16:00 Teatr Katarynka, spektakl Morskie Opowieści (miejsce: Scena)

8 lipca, 10:00–20:00 (niedziela)
10:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)
11:00-11:30 Konkurs z nagrodami dla najmłodszych
11:30-12:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy
13:00-14:30 Prelekcje Żeglarzy

 

II – STREFA ŻAGLOWCÓW

Żeglarskim sercem całej imprezy jest ulica Wartka oraz Wyspa Ołowianka szczelnie wypełniona przepięknymi żaglowcami, które przypłyną do nas na XXII zlot Baltic Sail. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w 110 rejsach po Zatoce Gdańskiej, a także obserwować sportowe zmagania, paradę żaglowców oraz bitwę morską.

5 lipca (czwartek)
9:00-22:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
12:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu
10:00-15:00 Regaty Nord Cup / Zatoka Gdańska
19:30-20:00 Wyścig Smoczych Łodzi na Motławie
20:00 Crew Party dla Żeglarzy

6 lipca (piątek)
9:00-22:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
12:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu
12:00-17:00 Regaty Nord Cup / Zatoka Gdańska
17:45-18:05 Wręczenie nagród Gdańskiego Ośrodka Sportu (Miejsce: Scena)

7 lipca (sobota)
09:00-22:30 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
10:30-11:00 Dzieciaki na dechach – dziecięce zawody windsurfingowe na Motławie
12:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu
11:00-17:00 Regaty Nord Cup / Zatoka Gdańska
11:30-12:00 Dzieciaki na dechach – dziecięce zawody windsurfingowe na Motławie
12:00-16:00 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – Gdańsk Stogi/Gdańsk Brzeźno
12:30-14:00 Dzieciaki na Optimistach – mini regaty na Motławie
14:00-14:30 Bitwa Morska / Twierdza Wisłoujście – Muzeum Gdańska
20:00-20:15 Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna (Miejsce: Scena)

8 lipca (niedziela)
9:00-19:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskie
12:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu
10:00-15:00 Regaty Nord Cup / Zatoka Gdańska
15:00-16:30 Parada Żaglowców na Motławie
16:00-17:00 Wręczenie nagród – Regaty Nord Cup (Miejsce: Scena)
16:30-17:00 Pokaz ratownictwa morskiego

 

III – STREFA MUZYCZNA

Zlokalizowana w dwóch miejscach. Zapraszamy na koncerty szantowe, XIX edycję Festiwalu Szanty pod Żurawiem oraz koncert KONKURSU SZANT POD ŻURAWIEM -” Teatr Szant” – prezentujący własną interpretację piosenki szantowej.

 

Przedproże Dworu Artusa

Ogólnopolski Festiwal Szantowy „Szanty Pod Żurawiem”

6 lipca (piątek)
16:00-17:00 Inauguracja Baltic Sail z przekazaniem kluczy i koncert plenerowy męskiego chóru szantowego „Zawisza Czarny”
17:00-17:30 Muzyczna parada żeglarzy i rekonstruktorów spod Dworu Artusa na Wyspę Ołowiankę

 

Scena

5 lipca (czwartek)
18:30-20:00 Koncert zespołu „IGA’cki Band”
20:00-21:00 Koncert zespołu „Kuzyni Neptuna”
21:00-22:00 Koncert zespołu „Gdańska Grupa Folkowa”

6 lipca (piątek)
12:00-14:30 Eliminacje KONKURSU SZANT POD ŻURAWIEM -” Teatr Szant”
15:00-16:10 Koncert zespołu „Formacja”
16:20-17:30 Koncert zespołu „Nierobbers”
17:30-17:45 Szanta na powitanie Parady Żeglarzy
18:10-19:00 Koncert zespołu „Trzy majtki”
19:00-20:15 Koncert na dobry wieczór Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”
20:30-22:00 Koncert zespołu „Carrantuohill”

7 lipca (sobota)
Ogólnopolski Festiwal Szantowy „Szanty Pod Żurawiem”

16:00-18:00 Koncert laureatów KONKURSU SZANT POD ŻURAWIEM -” Teatr Szant”
18:00-19:00 Koncert zespołu „Ryczące Dwudziestki”
19:00-20:00 Koncert zespołu „Sąsiedzi”
20:15-21:10 Koncert zespołu „Perły i Łotry”
21:10-22:00 Bicie szantowego rekordu Polski w zbiorowym, plenerowym, wykonaniu szanty „Morskie Opowieści”
22:35-22:50 Pokaz laserowy z elementami pirotechniki
22:15-22:30 Kino na wodzie „Dwóch ludzi z szafą”

8 lipca (niedziela)
13:00-14:00 Koncert Kamila Badziocha
16:30-17:30 Koncert zespołu „Flash Creep”
17:45-18:35 Koncert zespołu „Cztery Refy”
18:50-19:45 Koncert chóru „Zawisza Czarny”
20:00-21:00 Koncert zespołu „Mechanicy Szanty”

 

IV – STREFA REGAT NORD CUP  

Zlokalizowana w Marinie Gdańsk, na ul. Szafarnia, będzie skupiać zawodników biorących udział w Regatach Nord Cup.

 

V – STREFA RELAKSU

To idealna strefa relaksu w środku miasta, zlokalizowana na Wyspie Ołowiance, tuż przy nabrzeżu, gdzie usypana będzie Baltic Plaza.

Na plaży z myślą o dzieciach organizowane będą animacje, sporty plażowe, budowanie z piasku.

Nieco starsi spędzą miłe chwile relaksując się na leżaku i spoglądając w kierunku pięknych żaglowców.

 

INFORMUJEMY, ŻE PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANOM

 

Partnerem Głównym wydarzenie jest – PERŁA – Browary Lubelskie S.A.